برگشت به دانشگاه علوم پزشکی زابل
   [صفحه اصلی ]     [ English ]  
بخش‌های اصلی
معرفی مسئولین بیمارستان::
اطلاعات بیمارستان ::
آرشیو اخبار::
اطلاعات بیماران::
اطلاعات پزشکان بیمارستان ::
واحدهای درمانی::
تجهیزات پزشکی::
آموزش سلامت::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
اخبار وزارت بهداشت
..
اخبار سلامت و پزشکی
..
اخبار دانشگاههای علوم پزشکی
..
:: مزایای زایمان طبیعی نسبت به زایمان سزارین ::

AWT IMAGE

میزان خونریزی هنگام زایمان و همچنین نیاز به محلول کریستالوئیک و خون به دنبال زایمان طبیعی کمتر از زایمان سزارین است بیمار بعد از زایمان طبیعی زودتر می تواند فعالیت های روزمره خود را از سر بگیرد در نتیجه خطر ترومبوز وریدی در آنها کمتر است مدت زمان بستری شدن در بیمارستان به دنبال زایمان طبیعی کمتر از زایمان سزارین است .

در زایمان طبیعی در مقایسه با زایمان سزارین ترانسفوزیون یا هیسترکتومی کمتر است ، در زنانی که تحت زایمان طبیعی قرار می گیرند خطر آمبولی ریوی کمتر است ، احتمال ابتلاء به عفونت لگن و موربیدیته تب دار در زنانیکه تحت زایمان طبیعی قرار می گیرند کمتر است. احتمال آسیب به روده و کاهش حرکات روده ای به دنبال زایمان سزارین وجود دارد در صورتی که به دنبال زایمان طبیعی این مشکلات وجود ندارد .

در زایمان طبیعی به روش بی درد اسپانیال موربیدیته و مرگ ومیر مادر در زایمان طبیعی کمتر از زایمان سزارین است ، احتمال جفت سرراهی در مادرانی که به روش طبیعی زایمان می کنند نسبت به آن هایی که به روش سزارین زایمان می کنند در حاملگی بعدی کمتر است .

bonding، هم آغوشی و شیردهی در مادرانی که به روش طبیعی زایمان می کنند زودتر و تقریباً بلافاصله بعد از زایمان صورت می گیرد . در صورتی که این پروسه در مادرانی که به روش سزارین زایمان می کنند خصوصاً آنهایی که بی هوشی دریافت می کنند به تعویق می افتد .

تهیه کننده : سرکار خانم آمنه دهمرده

  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


کد امنیتی را در کادر بنویسید >
::
دفعات مشاهده: 2076 بار   |   دفعات چاپ: 305 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
بیمارستان شهدای هیرمند hirmand_hospital
زابل - میدان جهاد -خیابان شهید باقری -ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی زابل ، مرکز تلفن : 2254534- 2225405 - 2254532 - 2225402 تلفن گویا : 2254700 تمامی حقوق معنوی این پایگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشکی زابل می باشد