برگشت به دانشگاه علوم پزشکی زابل
   [صفحه اصلی ]     [ English ]  
بخش‌های اصلی
مأموریتهای حوزه::
ریاست دانشکده::
معاون آموزشی::
معاون پژوهشی::
آموزش دانشکده::
گروه تغذیه::
گروه بهداشت محیط و حرفه ای::
گروه مدیریت خدمات بهداشتی::
گروه بهداشت عمومی::
اساتید مشاور::
آزمایشگاهها::
EDO::
اخبارورویدادهای دانشکده::
ارتباط با ما::
آرشیو::
اطلاعیه برای دانشجویان::
کمیته تحقیقات دانشجویی::
آیین نامه ها::
::
همایش ها

اولین همایش تازه های بیماری های عروقی و متابولیک

 در نیشابور 23 اردیبهشت 1395

آخرین مهلت ارسال مقالات15 اسفند 1394

پایگاه ثبت نام vasmet.nums.ac.ir

..
حدیث تصادفی

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
آخرین مطالب بخش
:: اطلاعیه
:: اطلاعیه آموزش
..
قرآن آنلاین
AWT IMAGE

ابزار قران

..
پست الکترونیک
AWT IMAGE
..
نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی

AWT IMAGE

 www.pelak313.ir   

..
ورود به گوگل
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت
..
اوقات شرعی
..
:: آیین نامه ها : آیین نامه ورود بدون آزمون دانشجویان ممتاز به مقاطع بالاتر ::

 

 

  آیین نامه ورود بدون آزمون دانشجویان ممتاز به مقاطع بالاتر

  در وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی

 

  مقدمه

  در اجرای بند 1 ماده 2 آیین نامه شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و به منظور تسهیل مسیر آموزشی دانشجویان ممتاز در جهت شکوفایی استعدادهای آنان، این آیین نامه تدوین و اجرا می گردد.

  ماده 1 - به منظور رعایت اختصار واژه های زیر در این آیین نامه به کار می رود.

  وزارت : منظور وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

  دانشگاه : منظور هریک از دانشگاههای علوم پزشکی و موسسات وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور است که طبق مقررات وزارت عمل می کنند.

  دانشجو: منظور کلیه دانشجویان شاغل به تحصیل دردانشگاههای علوم پزشکی و موسسات وابسته به وزارت ودانشکده های علوم پزشکی وابسته به دستگاههای اجرایی( شاهد، بقیه الله، ارتش و علوم بهزیستی) میباشد.

  مقطع پایین تر : منظور دوره تحصیلی فعلی دانشجو است.

  مقطع بالاتر : منظور دوره تحصیلی بلافاصله بعدی دانشجو است.

 

  ماده 2 - در هریک از دانشگاههای علوم پزشکی کشور، حداکثر ده درصد از ظرفیت پذیرش سهمیه آزاد هریک از رشته / محل های کارشناسی نا پیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته موجود در دانشگاه در هر دوره به دانشجویان ممتاز مقطع پایین تر اختصاص می یابد. این ظرفیت مازاد بر ظرفیت رسمی پذیرش دانشجو در هر رشته/ محل (مذکور در دفترچه پذیرش دانشجو) است.

  تبصره1 : در صورتی که ده درصد محاسبه شده در هریک از رشته / محل های مورد پذیرش عدد صحیح نباشد گرد کرده آن با تقریب کمتر از یک ملاک عمل خواهد بود.

  تبصره2: برای مقطع کارشناسی ارشد این سهمیه، برای رشته /محل هایی قابل اعمال است که ظرفیت پذیرش آزاد آنها مطابق دفترچه پذیرش آزمون مربوطه حداقل 5 نفر باشد و در مورد رشته/ محل هایی که کمتر از 5 نفرمی پذیرد در صورت درخواست دانشگاه مبنی بر پذیرش دانشجوی ممتاز همان دانشگاه و تایید دبیر خانه مربوطه در وزارت، حداکثر یک نفر به صورت مازاد پذیرفته شود .

  ماده 3- افراد مشمول این ماده به شرح ذیل می توانند از تسهیلات موضوع این آیین نامه با رعایت سایر شرایط بهره مند شوند :

  الف – دانشجوی ممتاز دوره کاردانی (پذیرفته شده بر اساس آزمون سازمان سنجش آموزش کشور)که رتبه اول را در بین دانشجویان هم رشته و هم ورودی دانشگاه محل تحصیل خود کسب نموده و ظرف مدت حداکثر چهار نیمسال تحصیلی دانش آموخته شود و دارای میانگین کل حداقل 18 باشد.

  تبصره : معرفی دانشجویان مشمول بند الف بر اساس ضوابط اعلام شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور بوده که در صورت اخذ پذیرش دانشگاه، از طریق دانشگاه های مربوطه به آن سازمان اعلام خواهد شد.

  ب - دانشجوی ممتاز دوره کارشناسی ناپیوسته که رتبه اول را در بین دانشجویان هم رشته و هم ورودی دانشگاه محل تحصیل خود کسب نموده و ظرف مدت حداکثر چهارنیمسال تحصیلی دانش آموخته شود و دارای میانگین کل حداقل 17 باشد.

  ج - دانشجوی ممتاز دوره کارشناسی پیوسته که رتبه اول را در بین دانشجویان هم رشته و هم ورودی دانشگاه محل تحصیل خود کسب نموده و ظرف مدت حداکثر هشت نیمسال تحصیلی دانش آموخته شود و دارای میانگین کل حداقل 17 باشد. .

  تبصره1 : در صورتی که دانشگاه در دو نیمسال پذیرش داشته باشد یا در دو دوره روزانه و شبانه دانشجو بپذیرد بالاترین معدل در بین فارغ التحصیلان در یک سال تحصیلی، مشمول آیین نامه می گردد.

  تبصره2: درصورتی که به علت نحوه ارائه واحد های درسی توسط دانشگاه ها مدت زمان تحصیل دانشجویان یک دوره ، افزایش یابد با ارائه تاییدیه ازمعاون آموزشی دانشگاه یک نیمسال تحصیلی به حداکثردوران تحصیل اضافه خواهد شد.

  تبصره3 : در مواردی که زمان فارغ التحصیلی متقاضی به دلایل موجه که مورد تایید معاونت آموزشی دانشگاه باشد(از قبیل بیماری یا مرخصی زایمان و ....) به تعویق افتد حداکثر تا یک نیم سال تحصیلی به سنوات آموزشی او اضافه میگردد و در این صورت نیمسال فراغت از تحصیل ملاک عمل بوده و رتبه وی با گروهی که همزمان فارغ التحصیل شده اند محاسبه و مقایسه می گردد.

 

  ماده 4 - دانشجویانی که دارای حکم محکومیت قطعی کمیته انضباطی دانشگاه یا هیئت بدوی تخلفات آزمون ها (مبنی بر تخلف آموزشی یا اخلاقی) باشند مشمول این آئین نامه و تسهیلات مربوطه نخواهند شد.

  ماده 5 - اولویت ادامه تحصیل دانشجویان ممتاز مشمول این آیین نامه در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته در همان دانشگاه محل تحصیل دانشجو می باشد ولی در صورت وجود سهمیه بیش از یک نفر در هر دانشگاه، حداقل یک سهمیه به دانشجویان ممتاز دانشگاههای دیگر که فاقد آن رشته و مقطع در دانشگاه خود می باشند اختصاص می یابد.

  ماده 6 - دانشجوی ممتاز هر رشته تحصیلی مجاز است در مقطع بالاتر از همان رشته به تحصیل بپردازد و در صورتی که بخواهد دررشته دیگری به غیر از رشته تحصیلی مقطع قبلی ادامه تحصیل دهد منوط به موافقت شورای آموزشی دانشگاه محل تحصیل مقطع بالاتر و بر اساس مصوبات شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی خواهد بود .

  تبصره: در صورتی که دانشجو از رشته پذیرفته شده انصراف دهد ، مشمول محرومیت یکساله نخواهد شد ولی نمی تواند مجدداً از این تسهیلات استفاده نماید.

 

  ماده 7- دانشجویان مشمول این آیین نامه می توانند فقط یک مرتبه و آن هم صرفاً برای سال و دوره تحصیلی بلافاصله بعدی خود از تسهیلات آموزشی موضوع آیین نامه در مقطع بالاتر استفاده نمایند .

 

  ماده 8 - دانشگاه موظف است ضمن اطلاع رسانی مناسب به دانشجویان، فرایندمعرفی دانشجویان مشمول این آیین نامه را به گونه ای اجرا نماید که حداکثر تا پانزدهم مردادماه هرسال واجدین شرایط هر رشته/ محل شناسایی شده باشند.

  تبصره 1 : دانشگاه باید اسامی افراد واجد شرایط نهایی را همراه با مستندات مربوطه حداکثر تا پایان مرداد ماه هر سال به مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام نماید.

  تبصره2: برای مقطع کارشناسی ارشد دانشجو میتواند حداکثر 2 رشته/محل را با توجه به ماده 6 آیین نامه به عنوان اولویتهای انتخابی خود تعیین نماید.

  تبصره3 : مرکز سنجش آموزش پزشکی موظف است پس از اعلام دانشگاه ، درخصوص ارزیابی مدارک و ظرفیت رشته های انتخاب شده توسط دانشجویان و سقف مجاز پذیرش دانشجوی ممتازمقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته در آن رشته /محل اقدام و در صورت تایید دبیرخانه مربوطه در وزارت، اسامی پذیرفته شدگان نهایی را به دانشگاه های پذیرفته شده اعلام نماید.

  ماده 9 - نظارت بر اجرای این آیین نامه برعهده معاونت آموزشی وزارت بوده و در شرح و تفسیر مفاد آن، نظر این معاونت مورد استناد خواهد بود.

 

  این آیین نامه که مشتمل بر یک مقدمه ،9 ماده و 10 تبصره است در تاریخ 14/5 /88 به تصویب شورای هدایت استعدادهای درخشان رسید و جایگزین آیین نامه ورود بدون آزمون دانشجویان ممتاز به مقاطع بالاتر مورخ 28/8/86 گردیده و برای پذیرش دانشجو از سال تحصیلی 90-1389 به بعد قابل اجرا می باشد.

 

 

onvan

  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


کد امنیتی را در کادر بنویسید >
::
دفعات مشاهده: 3277 بار   |   دفعات چاپ: 757 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 105 بار   |   0 نظر
دانشکده بهداشت School of Public Health
تمامی حقوق معنوی این پایگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشکی زابل می باشد
Persian site map - English site map - Created in 0.151 seconds with 1098 queries by AWT YEKTAWEB 3174